ندیمی:

وزیر اقتصاد دوست کم دارد، ولی خیلی‌ها دوستش دارند

وزیر اقتصاد دوست کم دارد، ولی خیلی‌ها دوستش دارند
1394/5/25 |
23:49
شناسه خبر: 30502

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تردیدی در دانش و تخصص وزیر اقتصاد و زحمات وی وجود ندارد و بیشتر ایرادات از لحاظ شکلی و نحوه تعامل است.

ابوذر ندیمی  در گفتگو با خبرنگار ایسکانیوز در باره  سه کارته شدن وزیر اقتصاد در مجلس بیان کرد: آقای طیب نیا در مباحث محتوایی  چندان مورد نقد و ایراد نیست .
وی با یبان اینکه تردیدی در دانش و تخصص وزیر اقتصاد و زحمات  وی وجود ندارد، افزود: بیشتر ایرادات  به ایشان از نظر شکلی  و نحوه تعامل و ارتباط گیری با مجلس است.
عضو کمیسیون اقتصادی در توضیح اینکه  چرا مجلس به وزیری که بیشترین رای اعتماد را دارد کارت زرد نشان داد، گفت: مثل وزیر اقتصاد  مانند کسی است که  دوست کم دارد ولی خیلی ها دوستش دارند.
وی در پاسخ به اینکه استیضاح وزا خللی در تعامل دولت ومجلس ایجاد نمی کند، بیان کرد: وظیفه نمایندگان  این نیست که حتما با  رویکرد و نگاه تعامل پیش بروند.
ندیمی با بیان اینکه از مخالفان کارت زرد به وزیر اقتصاد بودم ، ادامه داد: بسیار تلاش کردیم که آقای طیب نیا  رای موافق از نمایندگان کسب کند  اما به واسطه ضعف در نحوه تعامل عاطفی منجر به سه کارته شدن وزیر شد.
وی در تصریح  تشکیل کمیسیون ویژه  بررسی برجام گفت: نحوه بررسی  برجام در کمیسیون ویژه همانند کمیسیون امنیت ملی است و قرار نیست  تغییری  در متن  برنامه جامع اقدام مشترک ایجاد کند  و امکان آن نیز وجود ندارد و صحن مجلس نیز موافق تغییر نیست.
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل  در تصریح تاخیرانتخاب اعضای کمیسیون ویژه بیان کرد : ازجمله دلایل معین نشدن اعضا کمسیون ویژه را می‌توان تعیین حدود وظیفه مجلس ، مشخص شدن نقش  گروهها اعم از اصلاح طلب اصولگرا  و رهروان ولایت برشمرد .
وی ادامه داد : باید مشخص شود  تکلیف ارجاعات  قانونی ما  مبنی بر اینکه بررسی توافق در حیطه اختیارات  نظام و رهبری  و شورای امنیت ملی باشد ، چه می شود.

نظرات | 0 نظر
captcha