پروژه ساخت مخزن آب شرب سیاهکل به اتمام می رسد

پروژه ساخت مخزن آب شرب سیاهکل به اتمام می رسد
1398/5/22 |
15:46
شناسه خبر: 83123

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان گفت که با پرداخت تمامی مطالبات پیمانکار پروژه ساخت مخزن آب شرب سیاهکل، طرح یادشده تکمیل و به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا علی اوسط اکبری مقدم عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان سیاهکل اظهار داشت: طبق رایزنی که با پیمانکار پروژه ساخت مخزن آب شرب شهر سیاهکل انجام داده‌ایم و نیز بازدیدی که این پروژه داشتیم، تمامی مطالبات پیمانکار از طرف استانداری پرداخت می شود.

ساخت مخازن ۶۰۰ و سه هزار مترمکعبی سیاهکل و خطوط انتقال آب با هدف تأمین بخشی از آب آشامیدنی شهرهای لاهیجان، لنگرود، آستانه اشرفیه، سیاهکل، کیاشهر و کوچصفهان اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ آغاز و برای ساخت این مخازن طی مدت ۲۴ ماه، یکصد میلیارد ریال هزینه برآورد شده که با پرداخت ۲۰ میلیارد ریال اعتبار باقیمانده به پیمانکار، ساخت آن پایان یافته و آماده بهره برداری می شود. 

معاون استاندار گیلان همچنین به بازدیدهای انجام شده از دیگر پروژه های شهرستان اشاره و اضافه کرد: اقدامات خوبی در حوزه پروژه های شهری سیاهکل انجام شده که نشان می دهد شورای شهر و شهرداری اختلافات گذشته را کنار گذاشته و با همدلی، در حال اجرای وظایف خود برای مردم هستند .

اکبری مقدم ادامه داد: در حوزه پروژه هایی که در مسیر منابع طبیعی هستند ، توجه داشته باشیم منابع طبیعی تنها میراثی هستند که باید برای آیندگان بمانند و لازم است مسئولان حساسیت داشته باشند اما به معنای آن نیست که جلوی پروژه های مهم و حیاتی از جمله لوله گذاری برای انتقال آب شرب روستایی گرفته شود.

وی همچنین لایروبی آب بندان ها را موضوعی مهم خواند و گفت که زمان کنونی، بهترین فرصت برای انجام این امر مهم است.

معاون استاندار گیلان به حوزه گردشگری نیز اشاره کرد و افزود: هر زمان از مردم و مشارکت آنان فاصله گرفته ایم، دچار مشکلات شده ایم و باید توجه داشته باشیم که گردشگری در هیچ جای جهان دولتی نبوده بلکه مبتنی بر مشارکت مردم و تشکل های مردم نهاد است بنابراین باید از سمن ها کمک بگیریم و بستر مناسبی برای آنها آماده کنیم.

شهرستان سیاهکل با دو بخش مرکزی و دیلمان و ۴۷ هزار نفر جمعیت، در ۵۵ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و افزون بر ۱۳ هزار و ۲۳۰ مشترک آب آشامیدنی دارد.

 در زمان کنونی ۹۳ مخزن ذخیره و تعدیل فشار آب شرب به حجم شش هزار و ۵۰۰ مترمکعب در تاسیسات آبرسانی ۱۳۷ روستای شهرستان سیاهکل فعال و در مدار بهره برداری است.

نظرات | 0 نظر
captcha