آمار جانباختگان تصادفات جاده‌ای در گیلان ۱۳ درصد کاهش یافت

آمار جانباختگان تصادفات جاده‌ای در گیلان ۱۳ درصد کاهش یافت
1398/7/13 |
15:41
شناسه خبر: 83138

فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: آمار جانباختگان تصادفات جاده‌ای در استان گیلان، طی شش ماهه نخست امسال ۱۳ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سردار محمدرضا اسحاقی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت اظهار داشت: نیروی انتظامی برای مقابله با متخلفان و جلوگیری از جرایم در جامعه با همراهی نهادهای انقلابی، گام‌های محکمی در این عرصه برمی‌دارد.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه شعار محوری هفته ناجا امسال «پلیس هوشمند-امین مردم» است تصریح کرد: مجموعه پلیس با رویکرد استفاده از فناوری‌های نوین و بهره‌مندی از مأموران پرتلاش و خدمتگزار برای کشف و مقابله با جرایم مختلف در جامعه، اقدامات اساسی را انجام می‌دهد.

سردار اسحاقی با اشاره به جایگاه امنیت در جامعه و آثار و برکات آن عنوان کرد: امنیت دارای آثار و برکات زیادی است و باعث برقراری آرامش در جامعه می‌شود از این رو انسان‌هایی که با فقدان امنیت و نابسامانی در سطح جامعه روبه‌رو هستند، قدر امنیت و آسایش را بیشتر می‌دانند.

وی با اشاره به بیانات پیامبر(ص) در رابطه با دو نعمت بزرگ سلامتی و امنیت گفت: پیامبر اکرم(ص) نیز در بیانات خود اشاره کرده بودند که برخی انسان‌ها قدر دو نعمت سلامتی و امنیت را به خوبی نمی‌دانند و امام علی(ع) نیز در این باره فرمودند که نعمت امنیت گواراترین نعمت برای بشر است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه عوامل ناجا بر اساس انتظارات شهروندان برای افزایش امنیت در جامعه می‌کوشند افزود: ناجا در طول چهل سال انقلاب خدمات‌دهی بسیاری داشته و در این مسیر با حفظ روحیات، انگیزه انقلابی و اقدامات جهادی برای حفظ دستاوردها و آرمان‌های انقلاب می‌کوشد.

سردار اسحاقی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی با نگاه فرا سازمانی برای مقابله با ناهنجاری‌های مختلف در جامعه گام برمی‌دارد تأکید کرد: نیروی انسانی در ناجا با به جان خریدن سختی‌های متعدد با اقدامات دشمن در فضاهای مختلف سایبری، اجتماعی، مجازی و عرصه‌های ملی و فرهنگی مقابله می‌کنند.

وی به دستاوردهای نیروی انتظامی گیلان اشاره کرد و افزود: ارتقاء معرفت دینی، روحیه ولایتمداری افراد، اشراف اطلاعاتی، مقابله اساسی با قاچاق کالا، مقابله با سرقت‌های خرد و کلان،کاهش 13 درصدی جانباختگان رانندگی، پیشگیری از مفاسد اقتصادی، بهره‌گیری از سامانه‌های نوین و هوشمند از جمله دستاوردهای نیروی انتظامی در گیلان است.

فرمانده انتظامی استان گیلان اظهار داشت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ضمن ایستادگی و مقاومت در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن، اقدامات سازنده‌ای در راستای مقابله با فساد در جامعه هم داشته و هم‌اکنون ناجا برای نابودی فساد در جامعه با قوه قضاییه در حال تعامل و همکاری است‌.

سردار اسحاقی با اشاره به ویژگی‌های افراد در نیروی انتظامی عنوان کرد: داشتن ایمان، بصیرت و روحیه جهادی از جمله ویژگی‌های افراد در نیروی انتظامی است و این مجموعه با بهره‌گیری از جوانان متدین برای بی‌اثر کردن نقشه‌ها و اقدامات دشمن گام جدی برمی‌دارد.

وی با اشاره به لزوم همکاری مردم و دستگاه‌های اجرایی با نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: میزان همراهی و مشارکت شهروندان و سایر دستگاه‌های اجرایی گیلان با نیروی انتظامی برای افزایش امنیت، رشد و شکوفایی و بالندگی جامعه بسیار ضروری و مؤثر است.

نظرات | 0 نظر
captcha